Genel

Yazılımcılar Sanal Ofis Kullanabilir Mi?

Yazılımcılar Sanal Ofis Kullanabilir Mi
Tarafından yazıldı admin

Dijitalleşmenin artmasıyla birlikte ortaya çıkan yeni meslekler, yeni ofis çözümlerini de beraberinde getirdi. Geleneksel ofisler zamanla birçok mesleğin ihtiyacı olmaktan çıkmaya başladı. Aynı zamanda geleneksel ofisler yüksek meblağlı kiralara, daha birçok ek hizmetlerle karşılaşılmasına neden oldu. Sanal ofislerde dijitalleşmenin getirdiği çözümlerden sadece birisidir. Zamanla fiziki ofis ihtiyacının ortadan kalkması, sabit bir yer ile sınırlı kalınmaması; ayrıca bütçenin kısıtlı olması sanal ofisleri daha değerli hale getirmekte. Peki, yazılımcılar sanal ofis kullanabilir mi?

Yazılımcılar Sanal Ofis Kullanabilir Mi?

Yazılımcı mesleği teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok daha fazla tercih edilmektedir. Artan yazılımcı sayısı aynı zamanda rekabetin de artması demektir. Burada da devreye prestij, kalite gibi unsurlar giriyor. Genel itibariyle yazılımcılar fiziki bir ofise yüksek maliyetler vermek yerine home office hizmet vermektedir. Fakat kurumsal yazılım hizmeti veren firmalar geleneksel ofisten yana olabiliyor. Yazılımcılar genel itibariyle freelance bir şekilde yani dijital tabanlı işler gerçekleştirdiğinden sanal ofisler için uygun mesleklerdendir. Fiziki ofis ihtiyacının olmadığı ya da bu ihtiyacın minimum düzeyde olduğu durumlarda; sanal ofis ek hizmetleriyle müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Böylece girişimciler birçok farklı hizmete ek fiyatlar vermeyerek ekonomik fiyatlarla bütçelerini koruyabilmektedir.

Kısacası Yazılımcılar sanal ofis kullanabilir mi? Sorusunun cevabı sizin fiziki ofis ihtiyacınızdan ibarettir. Kurumsal bir hizmet veriyor ve müşterilerini daima fiziki bir ofiste karşılamak istiyorsanız aradığınız hizmet sanal ofis olmayacaktır. Fakat müşterilerle iletişiminiz sanal ortamlarda gerçekleşiyorsa ve fiziki ofis kullanımına da ihtiyaç duymuyorsanız sanal ofis seçeneği daha cazip gelecektir.

Hangi Meslekler Sanal Ofis Tercih Ediyor?

SEO uzmanları, yazılımcılar, grafik tasarımcılar, bazı mühendisler, mimarlar ve diğer birçok freelance çalışanlar; sanal ofis sayesinde hem yaptıkları işlerden verim alıyor hem de birçok ek hizmetten kolayca faydalanabiliyor. Kısacası saha çalışmalarının çok olduğu, ofis ihtiyacının da minimum düzeyde olduğu durumlarda sanal ofis uygunluğu da artmaktadır. Yeni meslek sahibi kişiler ve girişimciler kurulan şirketleri için minimum maliyetleri de böylece elde edebilirler.

Mühendisler sanal ofis kullanabilir mi? Bir diğer merak edilen konuların başında gelmektedir. Bazı mühendisler sanal ofis kullanımı için uygun olabildiği gibi saha çalışmasının az olduğu, genel itibariyle fiziki ofis ihtiyacının bulunduğu durumlarda da sanal ofisler istenilen verimi karşılayamayabiliyor.

Yazar hakkında

admin

Yorum bırak