Sanal Ofis Nedir

Sanal Ofis Nedir?

Sanal Ofis Nedir?
Tarafından yazıldı admin

Firmalar yasal gereği belirli bir adres göstermek zorundadırlar. Bulundukları sektöre göre minimum ihtiyaçlarını karşılayacak bir ofislerinin olması şarttır. Bu da ciddi şekilde bir maliyet anlamına gelir. Birçok firma bundan kaçınmak adına sanal ofis hizmetlerinden faydalanmaktadır. Diğer firmaların bu hizmeti kullandığını gören markalar sanal ofis nedir sorusunun yanıtını ararlar.

Gerekli tüm hizmetleri ve donanımları içerisinde barındırarak firmalara ofis hizmetinin sunulduğu oluşum sanal ofis olarak isimlendirilmektedir. Şehrin en güzel noktalarına kurulan bu ofisler adres olarak gösterilir ve birçok ekstra hizmet alınabilir. Sürekli olarak ofise ihtiyaç duymayan firmalar bu hizmeti kiralayarak aylık olarak ödemek zorunda kaldıkları bedeli onlarca kat düşürebilirler.

Sanal Ofis Hangi Avantajları Sunuyor?

Şirketler sanal ofis nedir sorusunun hemen ardından bu sistemin avantajlarını merak etmeye başlayacaktır. Şirketlerin bu hizmeti sıklıkla almasının sebebi sunulan onlarca farklı avantajdır. Her biri şirket yönetiminin daha rahat etmesi ve işlerini daha kolay bir biçimde büyütebilmesi için düşünülmüştür.

Bildiğiniz üzere masraflar katbekat düşecektir. Bunun yanı sıra her zaman temiz, şık ve düzenli bir ofise sahip olursunuz. Dilediğinizde kullanacağınız toplantı salonları ya da özel elektronik cihazlar bulunur. Şehrin en güzel kısmında yer aldığından şirketinizin prestijini yükseltecektir. Bütün bunlara ek olarak stopaj vergisinden de muaf olursunuz. Her yönden avantajlı bir tercihtir.

Sanal Ofiste Sekreter Hizmeti Var mı?

Sanal ofisin sunduğu avantajlardan bir diğeri de sekreterlik hizmetidir. Ofisinizde sürekli olarak birini bulundurmak istediğinizde asgari ücrete ek olarak sigorta ile birlikte yüksek bir ödeme yaparsınız. Anca sanal ofisler tarafından sunulan sekreterlik hizmetleri fiyata dahildir ve firmanızı çok daha rahat bir şekilde yönetmenizi sağlar.

Sizler için ayrılan şirket telefonu arandığında sekreterlik hizmeti veren kişi tarafından şirket ismiyle telefonlar açılacaktır. Sizlere ulaşmak isteyen kişilerin isimleri ve telefon numaraları alınır. Bu bilgiler düzenli bir biçimde sizinle paylaşılacaktır. Bütün bunların dışında sanal ofis nedir ya da avantajları nelerdir sorusuna yanıt olarak ofise gelen kargoların da düzenli bir biçimde saklanması yanıtı verilebilir. Bu kargoların firmanıza ulaştığına dair bilgilendirmeler yapılır. Bütün bu hizmetler de fiyatın içerisine dahil edilmektedir.

Sanal Ofis Yasal Bir Hizmet mi?

İnsanlar sanal ofis nedir ve avantajları nedir konusunda bilgilendikten sonra bu harika hizmetin yasal olduğuna inanmakta zorluk yaşarlar. Bu hizmetin yasal olmadan işlemesi mümkün değildir. Şirketinizi kurduğunuzda ya da yeni bir adrese geçtiğinizde bunu vergi dairesine bildirmeniz gerekmektedir. Bu bildirim sonrasında memurlar ofis adresine gelerek kontrollerini gerçekleştirirler.

Sanal ofis hizmetinde en ufak bir yasadışı işlem yer alsa bu memurlar tarafından tespit edilecek ve ofisler onaylanmayacaktır. Ancak yüzlerce firma bu hizmeti tercih eder. Tamamı vergi dairesi kontrollerinden başarıyla geçmeyi başarmışlardır.

Sanal Ofis Ödemeleri Nasıl Yapılıyor?

Her yönden sanal ofis nedir sorusunun yanıtını aldıysanız artık ödemelerin nasıl yapıldığı konusuna geçebiliriz. Sanal ofisler için ilk etapta sözleşmeler imzalanmaktadır. Bu sözleşmelerde üyelik sürenizi kendiniz belirlersiniz. Ne kadar uzun süreli bir üyelik gerçekleştirirseniz ödeyeceğiniz aylık ücret o kadar düşük olur.

Ödeme işlemlerinden önce sizden farklı paketler arasından seçim yapmanız istenecektir. Almak istediğiniz ekstra hizmetlere göre bir seçim yaparsınız ve artık ödemeniz gereken aylık bedel belirlenmiş olur. Ödemeleriniz her ay elden nakit olarak ofiste gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra kredi kartınızı kullanma şansınız da mevcut. Eğer otomatik ödeme talimatı verirseniz siz hiç uğraşmadan bu düşük bedeller ödenecektir.

 

İlginizi çekecek diğer linkler;

Sanal Ofis Kiralama : https://sanalofisbilgi.com/sanal-ofis-kiralama/

Sahibinden.com’da bulunan bazı sanal ofis ilanları :  https://www.sahibinden.com/kiralik-is-yeri-hazir-sanal-ofis

Yazar hakkında

admin