Genel Sanal Ofis Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sanal Ofis ile Şirket Kurulur Mu? Şirket Kurma Şartları

Sanal ofis ile şirket kurulurmu?
Tarafından yazıldı admin

Birçok ayrıcalıklarla girişimciler için büyük kolaylık sağlayan ve maddi manevi girişimcinin yanında olan sanal ofis hizmeti yeni bir ofis çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Yeni meslek dallarından kaynaklı olarak popülaritesi artıyor olsa da kafalarda birtakım soru işaretlerine neden olabilmekte. Sanal ofis ile şirket kurulur mu? Sanal ofis yasal mı? soruları da merak edilen sorular arasında yerini almaktadır. Sanal ofislerin kuruluşunun kolay ve geleneksel ofise nazaran çok daha ekonomik oluşu girişimcilerin yasal olup olmadığı konusunda şüpheye düşürmesinde etkili.

Sanal ofis ile şirket kurulumu yasal bir işlemdir. Fakat kiralama hizmetinde yardımcı olan sağlayıcı firmanın güvenilir olmasına, yapılan anlaşmalara da dikkat etmek önemlidir. Böylece ileriki süreçte oluşacak tüm sorunların önüne geçilecektir. Aceleyle karar verilmemeli; anlaşmanın detayları, sanal ofis hizmetinin bünyesinde bulunan diğer ek hizmetlerin ücretli olup olmadığı ve bizlere özel belirlenen sınırlandırmalara göz atmalıyız.

Şirket için gerekli yasal adres hizmetini sanal ofisler sayesinde alabilmektesiniz. Bu hem işinizi yasal bir şekilde belirli lokasyonda yürütebilmenizde hem de şirketiniz için prestij elde etmenizde faydalıdır. Yasal adres hizmetinin yanı sıra resepsiyon, kargo yönetimi, sekreter, toplantı odası kullanımı, internet gibi daha onlarca ayrıcalık; sanal ofis hizmeti sunan firmalarda farklı ücretlerle farklı kalitelerde girişimcilere sunuluyor. En doğru seçim için sanal ofis hizmeti sunan firmanın kalitelisi ardından ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya çıkan ek hizmetler belirle.

Sanal Ofis Şirket Kuruluşu

Sanal ofis hizmetinden faydalanarak şirket kurmak isteyen girişimciler ilk olarak kuracak oldukları şirketin türünü belirlemelidir. Bu doğrultuda farklı belgeler ve farklı bir gidişat izlenir. Şahıs şirketleri için kira sözleşmesi ve imza sirküsü gibi birtakım belgelere ihtiyaç duyulur. Sanal ofis sağlayıcınızla yapacağınız anlaşma sonucu yasal bir adres tahsis edilir; şirket kuruşundaki süreç böylece başlamış olur. Belge işlemlerinin sonlanmasıyla birlikte sanal ofisin sunduğu avantajları kullanarak iş yükünüzü azaltabilirsiniz. İş yükünün azalmasıyla yaptığınız çalışmalarda daha verimli sonuçlar elde edeceksiniz.

Şirket kuruluşu öncesi sanal ofis sağlayıcınızla yapacağınız anlaşma detayları fiyatları değiştirecek olsa da; genel itibariyle aylık 200 ila 1000 TL gibi fiyatlarla birçok iş yükünüzü ortadan kaldırılabilirsiniz. Böylece sanal ofis hizmetinden de yararlanabileceksiniz. Bu fiyat belirlenirken firmanın ihtiyaçları, sanal ofis sağlayıcısının kalitesi, ek hizmetlerin kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır. Tüm bunların yanında sanal ofis hizmetiyle birlikte şirketiniz müşteriler karşısında prestij elde edecektir. Şirket sahibi girişimciler; sanal ofis ve şirket kuruluşu hakkında detayları sanal ofis hizmetinden yararlanılan firmadan alabilirler.

Sanal Ofis Neden Tercih Edilir?

Farklı meslek dallarının oluşumuyla birlikte hayatımızda da birtakım yenilikler görülmekte. Freelance alanlarda çalışanların artması, geleneksel ofis ihtiyacının diğer meslek gruplarına göre daha az olması ve proje bazlı çalışan mühendis gibi meslek dalları için sanal ofis hizmeti iyi bir tercih sebebi olabilmektedir. Sanal ofislerin son zamanlarda popüler olmasında birçok etmen mevcut. Bu etmenlerin başlıca sebeplerinden biri de yüksek maliyetleri ortadan kaldırmasıdır. Maliyetlerin ortadan kalkmasıyla birlikte girişimcinin iş yükünü de azaltması sunulan hizmetin cabası. Sekreter hizmeti, çağrı karşılama, e posta yönetimi, resepsiyon ve toplantı odası kullanımı gibi daha birçok ek iş yükü bunlara örnektir. Yaptığınız anlaşmalar sonucunda bu iş yükleri ortadan kalkacaktır. Ekonomik fiyatlar elde etmek, fazla iş yükünü ortadan kaldırabilmek için kalitesiz sanal ofis hizmeti sunan firmalardan uzak durmalısınız. Kalitesiz firmalar alınan verimi düşürecektir.

İlginizi çekecek diğer linkler:

Sanal Ofis Nedir? https://sanalofisbilgi.com/sanal-ofis-nedir/

İstanbul Sanal Ofis : https://sanalofisbilgi.com/istanbul-sanal-ofis/

İnstagram Hesabımız : https://www.instagram.com/sanalofis.bilgi/

Yazar hakkında

admin