Genel Sanal Ofis Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sanal Ofis Yasal Mı? Sanal Ofis Şirket Kurulumu

Sanal ofis yasal mı?
Tarafından yazıldı admin

Sanal ofisler yeni olduğu gibi sıklıkla tercih edilen ofis çeşitlerinden biridir. Birçok girişimci için ise sanal ofislerin yasal olup olmadığı konusu merak uyandırmaktadır. Sanal ofisler girişimciler için temel olarak şirketlerinin yasal bir adresi bulundurmasında bunun haricinde de ek hizmetlerden faydalanmasında yardımcı ofis çözümlerdir. Peki, sanal ofis yasal mı?

Türk Ticaret Kanunu’nun belirlemiş olduğu iş adresi genel tanımında detaylı bir madde yer almadığından herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Yani hazır ofis ya da ortak ofiste de olduğu gibi sanal ofisler de yasaldır. Home office yani evden çalışmadan daha farklı bir şekilde işleyen sanal ofisler genel itibariyle fatura işlerinden kurtulmanızda, sekreter ya da kargo kontrolü gibi iş yüklerini ortadan kaldırarak daha maliyetli bir şekilde çalışma yapabilmenize olanak sağlar. Elbette sanal ofis gibi yeni ofis çözümlerinde temkinli olmalı, anlaşmaların kontrolü en iyi şekilde gerçekleştirilerek hizmet hakkında detaylı bilgi alınmalıdır.

Sanal ofislerde diğer birçok ofis türünde de olduğu gibi vergi dairesi yoklaması yapılmaktadır. İlk vergi kaydınız için vergi dairesi görevlileri açılış yoklamasına gelir. Yoklamanın ardından resmi bir iş yeri olarak çalışabilmeniz adına vergi numarası verilecektir.

Sanal Ofis Şirketi Kurulumu

Şirket kurulumu yapılırken yasal bir kira sözleşmesinde bulunmalı, sanal ofis hizmetinden faydalanarak da şirketiniz için yasal bir adres gösterebilmektesiniz. Sanal ofisler yeni bir girişimde bulunan girişimciler, proje bazlı çalışanlar ya da fiziki ofis ihtiyacı olmayan firmalar için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu kolaylıklardan biri de fatura giderlerinin olmamasıdır. Aynı zamanda sanal ofiste stopaj vergisi de yoktur. Stopaj vergisinin olmamasıyla beraber oluşan faturalarda gider gösterimi yapılabilmektedir. Tüm bu hizmetlerin ekonomik fiyatlarla sunulması hizmeti çok daha cazip kılmaktadır.

Girişimciler limited şirket, anonim şirket ve şahsi şirket gibi daha birçok şirket türünden yararlanabilmektedir. Sanal ofis kiralama hizmetini sunan firmanın kalitesi ve ek hizmetleri doğrultusunda da farklı fiyatlar oluşmaktadır. İhtiyaç duyulan ek hizmetlerin ardından kaliteli bir firma seçimi yapılmalıdır; böylece ileride oluşacak sorunların da önüne geçmiş olursunuz.

Sanal Ofis Kimlere Hitap Ediyor? https://sanalofisbilgi.com/sanal-ofis-kimlere-hitap-ediyor/

Sanal Ofis ile Şirket Kurulur Mu? https://sanalofisbilgi.com/sanal-ofis-ile-sirket-kurulur-mu/

İnstagram Hesabımız: https://www.instagram.com/sanalofis.bilgi/

Yazar hakkında

admin