Genel Sanal Ofis Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sanal Ofis Kimlere Hitap Ediyor? Kimler Kullanabilir

Sanal Ofis Kimlere Hitap Ediyor?
Tarafından yazıldı admin

Sanal ofisler, geleneksel ofis tarzından daha farklı bir şekilde işlediğinden her meslek dalına da hitap etmemektedir. Bu doğrultuda sanal ofis kiralayabilecek sektörler genel itibariyle fiziki ofis ihtiyacı bulunmayan alanlar için iyi bir örnek olabiliyor. Teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının artması ister istemez iş alanlarını da arttırmaktadır. Artan iş alanları farklı yenilikleri beraberinde getiriyor, sanal ofislerde bu yeniliklerdendir. Maddi ve manevi açıdan girişimciye destek sunan bu hizmetler; şirket, firma prestijini de büyük ölçüde arttırmaktadır. Sanal ofis kimlere hitap ediyor? dendiğinde ise evden çalışan freelancerlar, proje bazlı çalışan yazılımcı ya da mühendisler, SEO uzmanları; kısacası çalışma sürecini ofiste geçirme zorunluluğunun olmadığı iş alanları sanal ofis kullanımına işaret etmektedir. Elbette bu hizmeti sunan firmanın kalitesi, fiyatları ve ek hizmetleri de sanal ofis için önemlidir.

 

Sanal Ofisi Kimler Kullanabilir?

Ofis kullanımı genel itibariyle iş düzeni ve ihtiyaçları doğrultusunda değişikliğe neden olmaktadır. Fiziki ofis ihtiyacı olmayan ve internet üzerinden işlerin gerçekleşebileceği alanlarda sanal ofisler sıklıkla tercih edilmektedir. Yeni bir girişimde bulunacak kişilerin aklında birtakım sorular bulunabilir. Bu soruların başında da “sanal ofisi kimler kullanabilir?” yer almaktadır. Freelance olarak hizmet sunan kişiler yani; grafikerler, SEO uzmanları, proje bazlı çalışanlar, yazılımcılar, E-Ticaret sitesi sahipleri ve çok daha fazlası bu alana örnek verilebilir.

Bazı meslek dallarında geleneksel ofislerin yerini ortak ofisler, sanal ofisler ve hazır ofisler gibi yenilikçi hizmetlerin aldığını görmekteyiz. Her bir ofisin kendine has farklılıkları olduğundan yapılan işin ihtiyaçlarına yönelik seçimler de değişiklik gösterebilir. Geleneksel ofislerin kira bedelleri, personel çalıştırma ücretleri ve çok daha fazlası yeni başlayan girişimciler için zaman zaman zor olabilmekte ve bütçeyi aşabilmektedir. Daha düşük maliyetler ortaya çıkaran bu yenilikleri kullanmadan önce yapılan işin bu ofis tarzlarına uygun ve yeterli olup olmadığı konusunda emin olunmalıdır.

Ekonomik fiyatların bulunduğu sanal ofislerde şirket prestiji arttırılması adına evinizin adresi değil de gerçek bir ofisin adresi gösterilmesi girişimciye sunulan profesyonel bir çözümdür. Farklı iş alanları arttıkça yeniliklerde beraberinde gelmektedir. Fiziksel ofis ihtiyacı olmayan meslekler için her geçen gün çok daha önemli bir yere sahiptir.

Sanal ofis hizmeti sunan firmaların seçimi yapılırken dikkatli ve doğru karar verilmelidir. Bu doğrultuda alınan verim de o kadar artacaktır. Kaliteli ve güvenilir firmalar yasal adres hizmeti vermesinin yanında aynı zamanda kargo yönetimi, sekreterlik gibi daha birçok ihtiyacınızı da gidermektedir.

 

Sanal Ofisin Diğer Ofislerden Farkları

Geleneksel ofis, hazır ofis ve paylaşımlı ofisler birbirine has özellikleri bünyesinde taşımaktadır. Her biri farklı iş dalları için daha cazip gelebilmektedir. İş koluna göre yapılan doğru seçim hem ekonomik anlamda hem de verim anlamında fayda sağlayacaktır.

Hazır ofisler geleneksel ofislere bir hayli benzerlik göstermektedir. Hazır ofis hizmeti sunan firma sizlere gerekli tüm araçların, ihtiyaçların bulunduğu bir ofis sunmaktadır. Bunun yanında sunulan ek hizmetler firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Genel itibariyle temizlik, mutfak, resepsiyon hizmetleri, fatura giderlerinin ödenmesi gibi işlemler sizin yerinize halledilmektedir. Böylece zaman kaybının yanında maliyet kayıplarının da önüne geçmekte. Sanal ofislerde ise durum biraz daha farklı gerçekleşiyor. Sanal ofis kullanan girişimciye resmi bir adres tanınır, sekreter ve toplantı yapabilme gibi farklı olanakları da bünyesinde bulundurur. Fakat fiziki bir ofis ihtiyacı duyulan meslek alanlarında sanal ofisler verimli olamayabiliyor. Kısacası sanal ofisler yeni girişimlerde düşük bütçelerle başlamak isteyen girişimciler için yeni popüler bir hizmettir.

Sanal ofis kimlere hitap ediyor? yazımızın haricinde diğer içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Sanal ofis fiyatları : https://sanalofisbilgi.com/sanal-ofis-fiyatlari/

İnstagram Hesabımız : https://www.instagram.com/sanalofis.bilgi/

Yazar hakkında

admin