Genel Sanal Ofis Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sanal Ofis Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sanal ofis kiralarken nelere dikkat etmeliyiz?
Tarafından yazıldı admin

Yeni girişimciler için popülaritesi yüksek bir girişim olan sanal ofisler son zamanlarda merak konusu olmaya devam ediyor. Birçok girişimcinin yaptığı yeni projelerde fiziki ofis ihtiyacının olmadığı veya az olduğu meslek dallarında farklı yöntemler tercih edilerek maliyet büyük oranda düşürülebiliyor. Bu farklı yöntemlere de ortak ofis, hazır ofis ve sanal ofis örneklerini verebiliriz. Sanal ofisler firmaların sunduğu kalitede verim sağlayacağından doğru bir seçim yapmak büyük önem taşımaktadır. Kötü bir firmadan alınabilecek hizmet sanal ofis hizmetinden istenilen verimi veremeyebilir ya da beklenen ücretlerin dışına çıkılarak birçok özellik ek ücrete tabii tutulabilir. Bu yüzden sanal ofis kiralarken birtakım dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Peki, sanal ofis kiralarken nelere dikkat etmeliyiz?

Son zamanların sıklıkla tercih sebebi olan yenilikçi sanal ofisler; girişimcilerin çok daha uygun fiyatlarla birçok hizmeti tek fiyattan elde edebilmesinde yardımcı ofis çözümüdür. Bünyesinde bulundurduğu ek hizmetlerle birlikte daha birçok kolaylığı da girişimcilere sağlamaktadır. Fakat bu hizmetten faydalanmadan önce dikkat etmemiz gereken noktalar şunlardır;

Sanal Ofis Kiralama Hizmeti Sunan Firmanın Kalitesi ve Güvenilirliği

Bildiğiniz gibi bir ürün ya da hizmetten alınacak verim o ürün ya da hizmeti sunan firmanın kalitesi ile doğru orantılıdır. Sanal ofislerde de bu sistem bulunuyor ve hizmeti sunan firmanın güvenilirliği ile birlikte kalitesi müşteri memnuniyeti sağlaması açısından önemlidir. Birtakım memnuniyet kriterlerini bünyesinde bulunduran hizmet seçimi fiyat ve sağlanan konumdan ibaret değil. Sanal ofis kiralarken fiyatına göre karar verilmemeli veya aceleci olunmamalıdır. Diğer girişimcilerin tercihlerini ve yorumlarını da göz önünde bulundurmalı; güvenilirlik açısından en iyi hizmeti sunabilecek firmanın seçimini yapmalıyız.

Sekreter Hizmeti

Birçok girişimcinin ofisinde bulundurması gerektiği personeller sekreterlerdir. Sekreterler sizlerin müşterilerinizle olan ilişkilerinizi güncel tutmanızı, gelen aramaları cevapsız bırakmamanızı ve günlük işlerdeki yüklerinizi azaltmanızda yardımcı olur. Tüm bunların yanında firmanız ya da sunduğunuz hizmetiniz açısından; sekreterya kurumsal bir imaj kazanmanızda da önemli bir etmendir. Sanal ofis kiralayabileceğiniz birçok firma ve bu firmaların kendine göre belirli limitleri, ek ücrete tabiidir. Bu yüzden kiralama yapmadan önce firmanın sekreter hizmetini dahil edip etmediğini; hizmetin başarılı, hızlı olup olmadığını kontrol etmeniz alacağınız verimi de büyük oranda arttıracaktır.

Sanal Ofisin Konumu

Sanal ofis kiralarken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri de sanal ofislerin konumudur. Kiralama hizmeti aldığımız firmaların bizler için belirlemiş olduğu sanal ofis konumu, markanızın veya firmanızın güçlü bir görünüm elde etmesinde yardımcı olur. Prestijli bir konum diğer birçok etmen kadar önem taşır.

Toplantı Odalarının Kullanımı

Sanal ofislerde can alıcı etmenlerden sekreter hizmeti gibi toplantı odalarının kullanımı da önemli rol oynamaktadır. Bazı firmalar toplantı odasının kullanımını haftalık ya da aylık bir şekilde girişimciye sağlıyor. Bazı firmalar ise toplantı odası kullanımını ek ücretlerle gerçekleştirmektedir. Bu yüzden tercihte bulunurken toplantı odasını ne kadar sıklıkla kullanacağınız; hangi hizmetlere ihtiyaç duyacağınız gibi faktörleri göz önünde bulundurmalı öyle karar vermelisiniz.

Anlaşma Şartlarına Dikkat Edilmeli

Sanal ofis kiralarken nelere dikkat etmeliyiz konusunda bir diğer örnek gösterebileceğimiz alan; anlaşma şartlarıdır. Hukuki anlamda da rahat olabilmeniz açısından en küçük detayları incelemeniz sizin avantajınıza olacaktır. Firmalarda yapılacak anlaşmalar sonrasında beklenmedik fiyatlar ya da sonuçlarla karşılaşmamak adına ek hizmetlerin neler olduğuna, ne kadar sınırlama yapıldığına ya da verilecek fiyata ek olarak herhangi bir ücretin olup olmadığı konusunda emin olmalısınız. Tüm bu faktörleri dikkate almanız sanal ofis kiralarken memnuniyetinizi arttıracak, yaptığınız işi daha verimli kılacaktır.

Sanal ofis fiyatları : https://sanalofisbilgi.com/sanal-ofis-fiyatlari/

İnstagram Hesabımız : https://www.instagram.com/sanalofis.bilgi/

Yazar hakkında

admin