Genel Sanal Ofis Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sanal Ofis Dezavantajları | Sanal Ofis Kiralama

Sanal Ofis Dezavantajları
Tarafından yazıldı admin

Ofis hizmeti, 3 farklı ofis türünden biri olan ve son zamanlarda da adını sık sık duyduğumuz hizmetlerden bir tanesidir. Hazır ofis, ortak ofis gibi farklı hizmetlerin yanında sanal ofiste çoğu girişimcinin tercih ettiği yeniliklerdendir. Girişimcilere sağladığı avantajların yanında birtakım dezavantajları da bünyesinde bulundurmaktadır. Sanal ofis dezavantajları her girişimci için geçerli olmayabiliyor. Girişimcilerin istekleri, yaptığı işler, personel sayısı gibi birtakım faktörler doğrultusunda avantaj ve dezavantajlar farklılık gösterebilmektedir.

Temizlik, personel, kargo alma ve sekreter ihtiyacının önüne geçildiği gibi resmi bir yer gösterebileceğiniz imkânlar sunan sanal ofisler sadece avantajlardan oluşmuyor. Bazı girişimciler için yeterli özelliklerin olmadığı, ihtiyacın tam karşılanmadığı durumlarda karşımıza çıkan bu dezavantajlar zaman zaman artış gösterebilmekte ya da istenen verimler alınamamaktadır.

Firmaları için kurumsal görünüm isteyen ve bunu da fiziki ofislerden, hazır ofislerden farklı olarak daha uyguna düşünen kişilerce sıklıkla tercih edilen seçeneklerin başında geliyor. Özellikle de internet ortamında hizmet sunan firma ya da kişiler için bolca avantajı bulunmaktadır. Aynı zamanda pandemi gibi olağanüstü durumlarda da çok daha önem kazanabiliyor.

Sanal Ofislerin Dezavantajları Nelerdir?

Girişimciler genel itibariyle büyük çaplı olmayan projelerinde maddi ve manevi ağırlıkların altına girmek istemeyeceğinden; sanal ofis hizmetinden faydalanır. Orta ya da büyük çaplı projelerde ise durum biraz daha farklı olabiliyor. Böylece sanal ofisler girişimcilerin tam olarak isteklerini karşılayamıyor. Bu durumun başlıca sebeplerinden birisi de bu hizmetleri sunan firmaların sınırlandırmalarıdır.

Hizmet Sınırlandırmaları

Hizmet sınırlandırmaları, hizmeti sunan firmaların girişimciler için belirlediği işlem miktarlarıdır. Bu sınırlandırmalara örnek verecek olursak; sanal ofislerde ücretsiz toplantı yapabilme olanağı sunulurken yeni bir toplantı ihtiyacı ek ücretlere neden olacak. Toplantı sayısı arttıkça ya da diğer sınırlandırmalar aşıldıkça ek ücretler de birikmeye devam edecektir. Bu yüzden alınacak firmanın ihtiyaçlarını iyi analiz etmeli bu doğrultuda doğru kararlar verdiğimize emin olmalıyız. Yapılan kötü bir analiz, kötü seçimlere yol açacak, böylece istemsiz sorunlar ortaya çıkacaktır.

Kalıcı ve Tek Ofisten Hizmet Sunmama

Kimi girişimciler için kalıcı ve tek bir ofisin olması dezavantajken bazı girişimciler içinse kalıcı ofislerde hizmet sunmak çok daha faydalı olmaktadır. Kişisel tercihler doğrultusunda bu dezavantajlarda artış ve azalış yaşanabilir.

Güvenilir Hizmet Sunan Bir Firma Bulma

Bu alanda bilinen bir diğer dezavantajda sanal ofislerin yeni yeni tanınıyor olması ve hukuki anlamda girişimcilerin kafasındaki soruları tam anlamıyla gideremiyor olması. Sanal ofis hizmeti sunan birçok firma mevcut; doğru araştırma ile birlikte en iyi seçimi yapmakta büyük önem taşıyor. Sanal ofis hizmetinden faydalanmak isteyen girişimcilerin ilk yapması gereken şey; kurumsal ve tanınmış firmaların tercih ettiği ofis firmalarından faydalanmak. Bütçe ne kadar kısıtlı olursa olsun daha az maliyetli bir hizmet almak adına kalitesiz firmalardan hizmet alınmamalıdır.

Ofis firmaların sağladığı ek hizmetleri de göz önünde bulundurmalısınız. Aynı firma sizin firmalarınız gibi daha onlarca ya da yüzlerce farklı firmanın sekreterliğini yaptığından istenilen kalitede dönüşler alınmayabiliyor. Bu yüzden hizmet alınmadan önce; çağrı karşılama süreleri, ofis hizmetinden yararlanmış başka firmaların görüşlerini de dikkate almalısınız.

Sanal Ofis Tercih Edilmeli Mi?

Sanal ofis dezavantajları konusuna göz attık peki, sanal ofis tercih edilmeli mi? Son zamanların popüler ofis çözümlerinden sanal ofis tercih etmek isteyen kişiler ya da firmalar; hizmetin onlara sunduklarını göz önünden geçirmeli ve bu doğrultuda karar vermelidir. Firmaların sunduğu sanal ofis hizmeti birçok görevinizi üstlendiği gibi çok daha fazla verim alabilmenizi sağlamaktadır. Hizmet sayesinde ofis ihtiyacınız ortadan kalksa da firmanıza sunulan profesyonellik fiziki ofisler kadar değildir. Sık toplantılar yapacak, fiziki ofiste işlerini yerine getirecek girişimcilerse sanal ofis hizmetlerinden istediği verimi alamayabilirler.

Sanal Ofis avantajları : https://sanalofisbilgi.com/sanal-ofis-avantajlari/

Sanal Ofis Fiyatları : https://sanalofisbilgi.com/sanal-ofis-fiyatlari/

instagram hesabımız : https://www.instagram.com/sanalofis.bilgi/

Yazar hakkında

admin